Drukuj
Odsłony: 45036

LOTY W TANDEMIE

Zapraszamy na motoparalotniowe loty zapoznawcze w okolicach Poznania /Radojewo, Owińska, Obłaczkowo-Września/. Koszt lotu - 200zł /300zł z certyfikatem/ zostaje odjęty od ceny kursu przy podjęciu szkolenia.

SZKOLENIA MOTOPARALOTNIOWE

Specjalizujemy się w szkoleniach motoparalotniowych ucząc od podstaw, aż do otrzymania licencji pilota. Do nauki udostępniamy kompletny sprzęt szkoły, zarówno pojedyńczy jak i podwójny.

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy, zgodnie ze złożonym w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego programem szkolenia.

Pełne przeszkolenie "od zera" - do uzyskania Licencji Pilota - Świadectwa Kwalifikacji Pilota Motoparalotni, wydawanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego trwa ok 10 dni (oczywiście przy sprzyjających warunkach pogodowych). Szkolenia prowadzimy na terenie całego kraju oraz poza nim. Nasze ulubione miejsca to lotnisko w Pile i Wrześni pod Poznaniem. Własny sprzęt nie jest konieczny - do szkoleń wykorzystujemy sprzęt szkoły - skrzydła i wózki pojedyncze i tandemowe.

Po kilkunastoletnim doświadczeniu z szeregiem przeróżnych konstrukcji motoparalotniowych, oraz sposobów "nauczenia powietrza" kogoś, kto nie miał z nim wcześniej do czynienia, opracowaliśmy własny program szkolenia, zdecydowanie odmienny od podejścia - "Pan sobie kupi sprzęt to Pana wyszkolimy".

Szkolenie motoparalotniowe podzielone jest na 3 odrębne etapy:

ETAP I

Pierwsze 2-3 dni to najczęściej wspólne loty z instruktorem na sprzęcie tandemowym. W tym czasie nie tylko oswajamy się ze sprzętem w powietrzu, ale pod pełną kontrolą pilota/instruktora nabywamy umiejętności samodzielnego startu, lądowania, utrzymania paralotni na kursie oraz na tej samej wysokości, oraz wykonywania wszystkich niezbędnych manewrów. Z każdym kolejnym, wspólnym lotem, czujemy się coraz bezpieczniej i mamy coraz większą kontrolę nad manewrami które wykonujemy.

foto1.jpg foto2.jpg foto3.jpg

foto4.jpg foto5.jpg foto6.jpg

ETAP II

Odrębnym etapem jest samodzielne opanowanie skrzydła paralotni podczepionej pod pojedynczy wózek na ziemi. Z reguły to kolejne 2-3 dni stawiania skrzydła, jazdy ze skrzydłem po ziemi, wykonywania zakrętów, pełnych okręgów i ósemek. Dopiero po pełnym opanowaniu elementów tego etapu, pilot uczeń jest gotowy do trzeciego - ostatniego etapu szkolenia - samodzielnych lotów.

Opanowanie tych procedur sprawia iż oboje doskonale wiemy, na jakim poziomie opanowaliśmy kontrolę nad skrzydłem, i na ile jesteśmy gotowi na samodzielne loty.

foto10.jpg foto7.jpg foto8.jpg

foto9.jpg

ETAP III

Ostatni, 3 etap to kolejne 3-4 dni samodzielnych startów i lądowań oraz niezbędnych technik pilotażu, zakończone lotami nawigacyjnymi. Podstawową zasadą szkoły jest nie tyle ilość godzin spędzonych w powietrzu, lecz ilość powtórzeń każdego elementu szkolenia. Złotą zasadą jest 100 powtórzeń każdego ćwiczenia. Jednemu "wychodzi" po 20, innemu po 50 a jeszcze innemu po 100.

Po zakończeniu szkolenia zawsze służymy dalszą pomocą i wsparciem na lotnisku.
Opracowaliśmy również również specjalny program szkoleń dla osób niepełnosprawnych - ROZWIŃ SKRZYDŁA

foto11.jpg foto12.jpg foto13.jpg

foto14.jpg

Opiekę nad naszymi uczniami sprawuje właściciel szkoły, wielokrotny uczestnik, organizator szeregu zawodów, imprez lotniczych i wypraw paralotniowych, - Tomasz Chudziński, oraz uczeń naszej szkoły, Mistrz Polski w lataniu motoparalotniowym na wózkach tandemowych - Daniel Walkowiak.

Na Loty tandemowe nie zabieramy osób powyżej 100kg

Dla osób chcących w trakcie lub po szkoleniu zakupić nasz sprzęt - proponujemy oczywiście korzystne rabaty! Potem możemy już naprawdę dotknąć nieba...

foto15.jpg foto16.jpg foto17.jpg

foto18.jpg


SZKOLENIE PARALOTNIOWE do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji -LICENCJI PILOTA PARALOTNI

 

  TYP SZKOLENIA SKŁADOWE SZKOLENIA KOSZT

UWAGI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletne

szkolenie

pozwalające

uzyskać

licencje

pilota

paralotni

/ok. 30 lotów/

 

I

ETAP

 

SZKOLENIE PODSTAWOWE

 

-   1 Lot w tandemie /paralotnia/motoparalotnia/

-   4 loty samodzielne /paralotnia/

Zakończone certyfikatem

 

Lot zapoznawczy z instruktorem

Szkolenie teoretyczne

Szkolenie praktyczne naziemne

Nauka manewrowania paralotnią

Szkolenie praktyczne w powietrzu

/3 loty niskie, 1 lot wysoki - 500m/

500zł

Podstawowe szkolenie dedykowane głównie osobom uczącym się

 

DOSZKOLENIE

 

- 15 lotów

Zakończone zaświadczeniem o ukończeniu I Etapu

 

Szkolenie teoretyczne

Szkolenie praktyczne naziemne -doskonalenie umiejętności panowania nad skrzydłem

Szkolenie praktyczne w powietrzu  

/10 lotów niskich, 5 lotów wysokich/

 

800zł

 

Doskonalenie umiejętności

podstawowych

 

II

ETAP

 

SZKOLENIE DO EGZAMINU

 

- 10 lotów wysokich

Zakończone zaświadczeniem o ukończeniu II Etapu

na Licencję Pilota Paralotni

 

 

Szkolenie teoretyczne

Szkolenie praktyczne w powietrzu  

Doskonalenie umiejętności

symulacja sytuacji niebezpiecznych

Uprawnienie do lotów holowanych

 

 1000zł

 

Doskonalenie umiejętności

pilotażu

 

EGZAMIN PAŃSTWOWY

 

PPG

Szkolenie dodatkowe – do lotów z silnikiem plecakowym

/po egzaminie/

  2000zł Sprzęt ucznia Uprawnienie
           PPGG

Szkolenie dodatkowe - do lotów na motoparalotni – trajka

/po egzaminie/

 

2000zł

3000zł

Sprzęt ucznia

Sprzęt szkoły

Uprawnienie

PPGG

OD PODSTAW

Pełne szkolenie motoparalotniowe

/od podstaw do egzaminu/

  4500zł Sprzęt szkoły Kompletne szkolenie od „0” na wózku

 LOT   W TANDEMIE

   

200zł

300zł

       150zł

Normalny

Normalny + certyfikat

Studencki

 

Ważny cały rok


SZKOLENIA PARALOTNIOWE

Prowadzone są głównie na lotnisku w Pile, za wyciągarką. Zakwaterowanie na lotnisku w domku pilota /od 15 do 30zł za dobę/ pozwala choć na chwilę zanużyć się w prawdziwe życie lotniska, porozmawiać z pilotami, przelecieć się szybowcem, samolotem czy skoczyć na spadochronie, a wieczorem przy ognisku podzielić się emocjami z innymi. Organizujemy również transport na lotnisko.

2-3 dniowe szkolenie podstawowe, umożliwiia za niewielkie pieniądze przełamać własny strach i obawy, zasmakować samodzielnego latania, uzyskać certfikat szkoły oraz podjąć decyzję o dalszym szkoleniu. Polecane jest głównie osobom uczącym się oraz jeszcze niezdecydowanym, chcącym jedynie sprawdzić, czy powietrze może okazać się ich żywiołem. Na tym etapie zapoznasz się z podstawami wiedzy teoretycznej, nauczysz się panować nad skrzydłem paralotni, wykonasz 1 lot z Instruktorem oraz 4 loty samodzielne.

Ci którzy zechcą kontynuować naukę dalej, mogą dokończyć pierwszy i drugi etap szkolenia, kończąc egzaminem i otrzymaniem Swiadectwa Kwalifikacji czyli tzw Licencji Pilota Paralotni. Całe szkolenie do egzaminu trwa ok 7-10 dni


SZKOLENIA W KAZACHSTANIE

Od 2012 roku rozpoczęliśmy szkolenia w Kazachstanie. Dysponujemy 3 kompletami sprzętu motoparalotniowego oraz 3 kompletami do lotów swobodnych.

Jak zacząć?

Szkolenia w roku 2015

Szkolenia Flycar prowadzą licencjonowani instruktorzy z Polski z kilkunastoletnim doświadczeniem. Kursy latania w Kazachstanie rozpoczynamy w maju 2015 roku.

Aby rozpocząć powietrzną przygodę z lataniem wystarczy wpłacić zaliczkę 500 $ na podane konto i zapisać się na kurs motoparalotniowy. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 kwietnia 2015. O uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenia odbywać będą się w okolicach Ałmaty, w trakcie 10 dniowych kursów.
Dokładny czas i miejsce szkoleń podamy pod koniec kwietnia 2015.
Koszt pełnego szkolenia - 1800 $

Nauka latania na Motoparalotniach Skybuggy

Do uprawiania motoparalotniarstwa nie są wymagane lotnicze badania lekarskie lecz jedynie oświadczenie o własnym stanie zdrowia.

Teoria

W ramach szkolenia, na początku oraz w trakcie kursu przeprowadzonych zostanie szereg wykładów z aerodynamiki, mechaniki oraz techniki lotu, zachowania skrzydła w powietrzu, sytuacji niebezpiecznych, meteorologii, pierwszej pomocy oraz innych elementów potrzebnych bu czuć się w powietrzu bezpiecznie.

Praktyka

Pierwsze loty pilot uczeń wykonuje razem z instruktorem w wózku dwuosobowym. Po oswojeniu się z powietrzem oraz zdobyciu podstawowych umiejętności rozpoczyna naukę na własnym, samodzielnym sprzęcie. Aby uniknąć sytuacji niebezpiecznych dla przyszłych pilotów, sprzęt motoparalotniowy sprzedajemy wyłącznie w komplecie z nauką latania!

Zapisy

Szkolenie planujemy rozpocząć pod koniec kwietnia 2014. Jeśli warunki pogodowe nie będą sprzyjające, termin zostanie przesunięty. Listę pierwszego kursu zamykamy 20 IV 2015. Liczba miejsc jest ograniczona.


SZKOLENIA W NORWEGII

Latem 2015 planujemy wyjazdy doskonalące oraz szkolenia motoparalotniowe na północy Norwegii. Więcej informacji niebawem

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (5685)

Pokaż poprzednie komentarze
Dodaj komentarz
System komentarzy oparty o Komento